Jak přežít vánoce?

Máme vánoce a tak jsem se rozhodl téma pro dnešní článek zvolit trochu odlehčené.  Podíváme se na to jak se dá cvičit v situaci jako jsou vánoční svátky a zároveň alespoň trochu dodržovat nějaké základní pravidla stravování. Respektive najít vyváženou míru mezi vánočním obžerstvím a přísnou dietou.

Já jsem zvolil zlatou střední cestu. Na štědrý den mi stejně vycházel cheat day a tak jsem se v podstatě vůbec neomezoval. Navíc teď každou sobotu cheat day mám a jeden den za týden se na formě nějak extra nepodepíše. Spíš je to z hlediska psychiky pozitivní faktor. Držet několik měsíců přísnou dietu je z hlediska psychiky neudržitelné.

Jiná věc je, pokud se člověk připravuje na závody v kulturistice a má velkou motivaci, tak to vydrží klidně i déle. Ale pro běžného smrtelníka, který chce být pouze v super formě je tahle varianta plně dostačující.

Navíc se svaly krásně zaplní sacharidy a druhý den pak i výkon na tréninku patří mezi legendární.

Další dny v týdnu pak není problém najít alternativu ve formě fitness receptů cukroví a nepřipravit se tak úplně o tu „atmosféru“ vánoc.

Já jsem si udělal zdravou variantu rumových kuliček, které jsou z arašídového másla, kokosu, ovesných vloček, jednoho banánu, tvarohu, mandlí, kakaa, skořice a dvou lžic medu.

Ingredience se spojí, promíchají a hmotou se pak obalí mandličky. Hotové kuličky se pak obalí ještě kokosem nebo alternativně v kakau se skořicí. Kakaem se samozřejmě myslí holandské kakao v krabičce a ne granko, protože ano to není to samé.

vánoce
fitness kuličky

Receptů existuje spousta a pokud člověk chce, tak si vždy nějakou alternativu najde. Pokud se chce všechno jde. A když se nechce, tak to pak dopadá jako u 80 procent naší populace, kteří pak tvrdí, že zdravé nemůže být samozřejmě dobré a z čeho nekape tuk, to nevezmou do huby.

Vánoce se pak dají přežít bez nějakého vážnějšího zhoršení formy.

Takže vám všem přeji krásný zbytek vánočních svátků a ať pekáč buchet na břiše zůstane.

 

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..