Novoroční předsevzetí jako vždy?

Co se vám vybaví, když se řekne novoroční předsevzetí? Ty spousty lidí, kteří něco plácnou jen tak do větru než stihnou něčím reálně podepřít svoje slova? Ti kteří to vzdají při přestavě té dlouhé cesty, která je čeká a při myšlenkách na to jak budou trpět?
novoroční předsevzetí
předsevzetí

Vy mezi ně ale snad nepatříte.

Vy na to máte.

Není to zas tak náročné.

Stačí jenom několikrát týdně.

Mírnou intenzitou.

Něco začít dělat.

Je jedno co budete dělat, ale důležité je začít něco dělat. Vykonat ten čin. S tím, že teď ho budete vykonávat pravidelně. Nedávejte si zbytečně vysoké a nerealistické cíle, které při dohlédnutí na tu vzdálenost, kterou musíte překonat, aby jste jich dosáhli zmizí.

Je lepší začít něco dělat co nás zas až tolik nezatěžuje a neotravuje, ale pěkně pravidelně a do pohody, než se psychicky zlikvidovat při nové a časově náročné činnosti, kterou vydržíme dělat krátce.

K čemu nám to bylo, že jsme to dělali, když už to teď neděláme?

Změna musí být trvalá, pokud i výsledky mají být trvalé a stálé.

A nikdo jiný to za vás neudělá.

Vy to dokážete.

Vy na to máte.

Ať už se jedná o cokoli.

přestat kouřit
novoroční předsevzetí
Vemte si třeba když někdo chodí na pivo několik let. Tak pak jeho výkony v pití piva se také zlepšují.  A taky na tom dřel. Je úplně jedno o jakou činnost se jedná a jaké cíle si nastavíte.

Jděte za nimi.

Představte si, že už jste v situaci, kdy máte vaše cíle splněné a jak se při tom cítíte. A pravidelně si pak takovéto situace představujte. Budete pak jednat, jako člověk, který už svých cílů dosáhl. Představivost nezná mezí.

Zkuste si nejprve toto vše představit. A mysl vám pak sama nabídne řešení. Nebude to hned. Ale postupně ve formě nápadů se k vašim cílům dostanete.

Nikdo neříká, že vaše cíle nejsou hodnotné. A že to nebude těžké. Ale uvědomte si, že to děláte pro sebe. A čím víc do toho dáte, tím víc se vám to vrátí.
Začni teď

Takže co se týče novorčního předsevzetí beru stejně jako silvestra. Proč se mám opít zrovna na silvestra na rozkaz? Můžu přece kdykoli. A stejné je to i co se týče novnoročního předsevzetí. Začít můžete taky kdykoli.

Třeba

TEĎ

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..