BCAA Myprotein versus BCAA 4fitness

V každém tréninku mají místo aminokyseliny BCAA. Používají se k ochraně svalové hmoty před tréninkém nebo jako forma energie využitelné pro svaly při tréninku. Já je používám pravidelně při tréninku. Při použití BCAA při tréninku pozorují, že mi nedochází energie a můžu jet celou dobu v podobné intenzitě než když bych je nepoužil. Pak už by mi ke konci tréninku docházela energie.
BCAA 4fitness
BCAA

Naposledy mi prošly rukama dvoje esenciální aminokyseliny. Jedny od firmy 4fitness z Brna a britské MyProtein. Pokud mohu, tak většinou používám aminokyseliny neochucené, jelikož si myslím, že sladidel do sebe dostáváme docela dost i tak.

Oboje aminokyseliny byly v práškové rozpustné formě. Je to moje nejoblíbenější varianta, jelikož tekuté aminokyseliny jsou dost drahé a tabletové aminokyseliny zase obsahují  látky, které drží prášek pohromadě.

BCAA MyProtein
BCAA

Pokud jsou BCAA v neochucené variantě, mají hořkou chuť, která mi ale nějak extra zvlášť nevadí. Ty od 4fitness byly v neochucené variantě a ty od MyProteinu v příchuti kyselé jablko. Normálně bych si koupil také neochucenou variantu, ale došly mi a potřeboval jsem je nutně a jediná varianta na skladě byla tato ochucená.

Musím říct, že raději bych jedl donekonečna neochucenou hořkou variantu, protože příchuť kyselé jablko od Myproteinu je jedním slovem neskutečný humus. Do kyselého jablka to má opravdu hodně daleko a navíc je z nich cítit šíleně chemická chuť.
Nerozmíchatelné BCAA
BCAA

Funkčně jsou asi ale oboje v pořádku, jelikož účinky pociťuji podobné. Ty od firmy 4fitness se po nějaké době rozpustí, ale ty od MyProteinu se nerozpustily ani po hodině a půl tréninku. Navíc barevně jsou taky opravdu zajímavé, dalo by se říct, že je to taková chemická zelená. Vše samozřejmě vidíte na přiložených fotografiích.

Takže pokud mohu z této dvojice doporučit, pokud tedy vůbec, jednoznačně by to byly BCAA od firmy 4fitness z Brna. Navíc i cenově jsou o dost výhodnější. 250g balení vychází na nějakých 249Kč. To samé balení kvalitní chemie od MyProtein vychází na 299Kč.

Jednoznačný vitěz jsou tedy BCAA 4fitness. Naproti tomu MyProtein mohu označit za největší hnus z doplňků za poslední dobu, co jsem si pořídil a ochutnal.

 

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..