Anabolika jejich zneužívání a něco o přístupu k nim

Anabolika jsou jako téma trochu ošemetné. Jak k němu přistupovat, aby vás hned neoznačili za propagátora dopingu nebo na druhou stranu za odpůrce dopingu. Já abych řekl pravdu nepatřím ani do jedné skupiny.
doping
Anabolika

Snažím se nikoho neodsuzovat. Pokud někdo chce zneužívat anabolika, je to podle mě jeho problém. On za to platí cenu, kterou jenom čas ukáže jak vysoká je. Navíc ve vrcholovém sportu to podle mě bez anabolik dneska už ani nejde. Hranice výkonů se posouvají pořád dál a dál a lidské tělo není stroj.

Ale nechtěl bych se bavit o dopingu ve vrcholovém sportu. Ale o používání anabolik mězi běžnými návštěvníky posiloven. Proč se tyto látky zneužívají je asi všem jasné. Kluci nechtějí 15 let čekat než se někam dostanou normální naturální cestou a tak si to tak trochu zkrátí.

A je pravda, že už se mě pár lidí ptalo, jestli jim nemůžu něco sehnat. A já jím na to odvětím otázkou: „A jak máš naplánovanou PCT?“. Pak nastane situace, kdy neví jak na to odpovědět, protože vůbec neví, odkud vítr vane.

doping
Anabolika
Pro ty, kteří neví o čem je řeč. Dost dopingových látek je založeno na manipulaci s hladinou testosteronu v těle. Respektive během tzv. kůry do těla dodávají zneužívatelé testosteron zvenčí, takže tělo pak nemá potřebu vyrábět ten vlastní přirozený.

A co se pak stane po ukončení příjmu zvenku? Nějakou dobu potom trvá než tělo začne vyrábět ten vlastní testosteron. A během té doby dojde k tomu, že o většinu svalové hmoty, kterou tak rychle nebral během kůry pak cvičenec přijde. A na to se pak právě používá Post cycle therapy, kdy některými látkami dojde k nastartování produkce vlastního tst.

Nejde mi tady o to vás tady něco učit, ale spíš o to položit otázku, proč se lidi neinformují, když do sebe perou látky, které jsou pro tělo né úplně bezpečné. Proč k tomu tedy aspoň pak nepřistupují zodpovědně?
Anabolika
Doping

Samozřejmě stav ideální je nic takového nepořizovat a výsledky si vybudovat naturální cestou. Vydrží pak rozhodně déle. Jak výsledky, tak i cvičenci.

Dobře. Pokud ale dojde k situaci, že cvičenec používá anabolika, tak ať je používá zodpovědně. Tj. zjištěním si všech dostupných informací, zajištěním kvalitní životosprávy, aby využil potenciál těchto látek a pak v neposlední řádě důležitou ochranou svého zdraví.

Tedy aby si zjistil, jestli je na tom dobře po zdravotní stránce a vzhledem k tomu, že většina těchto látek je dosti agresivní k játrům, tak aby pořídil látky, které pomohou tento a další orgány ochránit.

anabolika
No steroids
Ale rozhodnutí je nakonec na vás. Je to vaše zdraví a vy si ho ničíte. Já bych byl jenom rád, aby tento článek alespoň někomu pomohl k tomu, chovat se trochu zodpovědněji.
Používejte hlavu. Máte jenom jednu.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..