Protein – Scitec Nutrition 100% Whey protein professional

Protein od Scitec Nutrition je dalším po Optimum Nutrition, který mi prošel rukama a kterým bych se rád v dnešním článku zabýval. Jedná se opět o protein vyrobený ze 100% syrovátky.
logo
Scitec

Oproti proteinu od firmy ON má tento přípravek v sobě malinko jiné složení. Trochu nižší obsah bílkovin. 73g bílkovin obsahuje 100g přípravku. Jako i protein od firmy ON obsahuje i tento preparát komplex enzymů pro lepší trávení. Zde konkrétně byly použity enzymy papainu a bromelainu. V proteinu od firmy ON to byla zase amyláza, proteináza, celuláza, beta-D-galaktosidáza a lipáza.

Osobně mohu řící, že protein od firmy Scitec se mi lépe tráví, asi mi i lépe sedí použitý enzymový komplex. Přitom se jedná o protein levnější než je ten od ON.

Pokud se podíváme na obsah aminokyselin v přípravku, zjistíme že v přípravku je například méně L-Glutaminu v jedné dávce a to pouhých 210mg, oproti 4,4g u proteinu od Optimum Nutrition. Zase na druhou stranu Scitec obsahuje 990mg taurinu, ale Optimum Nutrition neobsahuje taurin žádný. Takže pokud se vám bude zdát, že budete mít po Scitecu trochu lepší náladu, je to možné.

100%Whey
Scitec
Energeticky jsou na tom proteiny cca stejně. Scitec 470kJ/112kcal vs ON 466kJ/111kcal. Pokud se i podíváte na obsah tuku a cukrů v proteinech je to skoro nastejno. Co má jeden víc na sacharidech a míň na tucích, má ten druhý přesně naopak.

Co se týče příchutí, měl jsem možnost od firmy Scitec vyzkoušet čokoládu s lískovým oříškem. Je možná o trochu sladší než protein od ON, ale není to nijak přehnané a i při dlouhodobém používání proteinu by se vám rozhodně neměl zhnusit chuťově.

A vzhledem k tomu, že se jedná p říchuť neutrální dá se použít i při přípravě všelijakých pečených dobrot.

Co mě ale na proteinu od Scitecu tedy naštvalo je jejich odměrka, protože záměrně používají odměrku větší a využívají tak blbosti lidí, kteří si nepřečtou popisek a budou dávat odměrku celou a protein jim pak rychleji zmizí.
Scitec
popisek

Jde totiž o to, že 30g přípravku, který obsahuje udávaných 22g bílkovin je pouze 3/4 odměrky. Což se občas blbě odhadne. Takže doporučuji si protein odvážit na přesné váze, pokud máte dietu a snažíte se o přesný energetický příjem. Kdo si to nepohlídá a nepřečte si návod, naletí.

No jo peníze jsou potřeba a výrobci používají různé taktiky jak je z Vás vytáhnout.

Jinak za mě protein Scitec Nutrition 100%Whey Professional můžu rozhodně doporučit. Dobře se mi tráví, nafouklý po něm nejsem a docela i zasytí.

Takže kupujte. A čtěte popisky.

 

2 komentáře u „Protein – Scitec Nutrition 100% Whey protein professional

 1. Zdravím Petře.

  Již nějakou dobu Vás sleduji a prolítávám Vaše články. Dnešní článek mě však vzhledem k mé odbornosti při vývoji a výrobě suplementů zarazil.

  Otázka je, jestli lze brát Vaši recenzi jako relevantní, když se díváte „jen“ na použité složky celého výrobku. A jestli tím nepokračujete v dezinformovanosti čtenářů.

  Dle mého názoru je se třeba dívat na konkrétní výrobky poněkud detailněji.

  Např. u vitamínů a minerálů na jejich množství, zdroj i poměr jaký tam je v rámci celého výrobku. Dále pak např. plnidla a lepidla a nebo jestli je výrobek v tobolkách. Vše má svoji váhu a roli.

  U proteinových výrobků to je pak např. obsah nejen bílkovin na 100g, množství laktozy, aditivní látky, aminokyselinové spektrum a celkovou využitelnost apd.

  Konkrétně mi tedy zde vadí, že neřešíte, jaké zdroje bílkovin jsou použity a jestli jsou správně nakombinovány v rámci aminokyselinového spektra alespoň do požadavků na referenční bílkovinu WHO.

  Berte to Petře, prosím, jako konstruktivní kritiku.

  S podzravem,

  Jakub Jiřičný

  1. Ano, o tom všem jsem v článku přemýšlel, když jsem ho psal. Ale primárně mi jde o to, aby články byly krátké a dostupné (rozuměj aby ho pochopili) i pro širokou veřejnost. Z hlediska čitelnosti by pak neměl vůbec žádný úspěch. Dneska pokud je něco delší než jedna stránka, tak to skoro nikdo nečte. Pokud bych tvořil články v takovéto kvalitě, tak poměr vynaložené úsilí/čitelnost moc velký nebude. Navíc stránky berte taky trochu jako blog. Ovšem budu velice rád, pokud najdete cokoli a ozvete se. Kritika člověka vždy posouvá vpřed. Každý se pořád máme co učit a ani já se nepovažuji za vševědoucího. Jsem teprve na začátku cesty.
   Pěkný den Jakube

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..