Fitness v zahraničí a u nás – jsme 100 let za opicema? díl 2.

Dnes se podíváme na posilovny, které jsem navštívil v Londýně. A na to jaká je úroveň služeb v nich poskytovaných. Nechci aby článek vyzněl tak, že jsem opustil ČR a najednou je všechno co je české špatné, protože to tak není. Všechno má svoje pro a proti.

PMG
Pure muscles gym

Jako první jsem navštívil zde v londýně fitness se jménem YMCA East London.  Jedná se o poměrně malinkatou posilovnu, ve které podepíšete smlouvu a jste vázáni na dva měsíce. cena je ale velice přátelská a to 25,95libry (cca 755Kč).  Posilovna má tři malé patra, kde jsou ty nejmodernější stroje od firmy Technogym.

ymca spodek
YMCA
ymca sál na lekce
Ymca
ymca vrchní patro
ymca

Každý stroj se dá přes nfc propojit s aplikací od Technogymu a přesně si pak můžete monitorovat trénink, počet kalorií apod. Běhací pásy mají veliké dotykové obrazovky a při běhu si tak můžete pustit youtube, připojit si přes bluetooth sluchátka nebo si třeba dát na obrazovku některé prostředí, kde si pak můžete zaběhat. Takže pak při běhu koukáte na obrazovku a běžíte třeba v Las Vegas.

posilovna
YMCA EAST LONDON

V posilovně je k dispozici několik trenérů, kteří jsou pernamentně klientům k dispozici. Osobní tréninky se platí samozřejmě navíc. Naproti tomu skupinové lekce jsou v ceně, musíte si ale zaplatit dražší členství což je nějakých 39liber (1135Kč). Pokud se nějaká činka válí na zemi, čas od času přiběhne personál a uklidí vše zpátky do stojanů. To samé i co se týče hygieny. Několikrát za den se tady desinfekcí čistí lavičky, stroje, všechno. YMCA se hodně drží standartů, které tady ustanovil REPS, což je registr profesionálů ve fitness oblasti. Tady je prostě na prvním  místě health and safety a customer service.

Dalším fitkem je Pure Muscles Gym. To je pravý opak YMCY. Činky a kotouče se válí úplně všude. Tohle je pravá činkárna pro hardcore nadšence kulturistiky ve své nejhrubší podstatě. Hromada nejtěžších kotoučů, které nejsou pogumované a 70kg jednoručky, možná i více k dispozici. Nevím jak si tahle posilovna stojí z hlediska health and safety, stačí uvést, že je zde pouze jedna šatna, ze které vedou dveře na wc, u kterého jsou dveře vykopnuté.

pmg sál
pure muscles gym

Prostě přijít, nechat tam všechno a jít hned domů. Jakékoliv jiné služby toto fitko nenabízí. A cena není nejlevnější 35liber (1020Kč) měsíční permice. A abych ilustroval jak to tady chodí napíšu vám jeden zážitek. Přes aplikaci payasugym jsem si zaplatil měsíční členství. Přijdu a za barem stojí chlápek odněkud z dálného východu. Potom co jsem mu řekl, že mám zaplaceno přes aplikaci a řekl mu kód mi bylo sděleno, že o tom nic neví a že šéf tam zrovna není a že prý přijde za týden. Tak jsem ho donutil ať mu zavolá a kupodivu mě dovnitř pustili.

pmg sál 2
pure muscles gym

Za dva dny podobná situace. Za barem bylo děvče podobného původu a po tom co jsem jí řekl, že mám členství přes payasugym, se mě zeptala že neví co to je, ale jestli mě minule pustili. Tak jsem řekl, že ano a ona mě pustila také. Prostě neuvěřitelné.

the gym logo
the gym group

Posledním posilovna, kterou navštěvuji teď pravidelně je The Gym Walthamstow. Je to nově otevřená posilovna pro širokou veřejnost a je to opravdu vidět, protože tady potkáte jak vysekaného kulturistu, tak i na druhé straně paní kolem šedesátky, která má hodně přes 150kg. Ale stejně se sebere a jde cvičit. V anglii je to prostě už mnohem dál, chodit do posilovny není bráno jako něco divného.. Tady lidi co nemají co dělat nebo jsou sami nebo cokoliv jiného se seberou a jdou prostě do fitka. Je to tady totiž normální.

the gym entry
the gym group

Ale zpátky k tématu. Posilovna je vybavená stroji od značky MATRIX. Jsou to takové skoroprofi stroje. Není to tak daleko jako u technogymu nebo life fitness, ale pořád jsou stroje hodně kvalitní a poslouží velice dobře. Každopádně je zde obrovské množství stanovišť a je také proč. Nevěřili by jste jaká může být někdy návštěvnost v posilovně. V jednu chvíli se zde sejde více než sto lidí. Pořád si ale ve fitku dobře zacvičíte.

the gym vnitřek
the gym

Posilovna se podobá spíše YMCE, snaží se dodržovat veškeré bezpečnostní nařízení, vše je dobře popsané a uklizené. Bohužel velká návštěvnost se podepsala i na strojích. I přesto že je fitko otevřené cca třetí měsíc, tak už je na některých strojích prošoupaná koženka a především aerobní stroje už mají značnou vůli.

Cena je momentálně na 20,99librách (612Kč) za měsíc. Já jsem platil zaváděcí cenu 14,99liber (437Kč) a musím uznat, že lidí si tam nahnali kvůli ceně dostatek. Dále tu je členství LIVE IT, které je dražší o 5liber, ale máte zdarma tělesnou diagnostiku pomocí stroje, dále si čtyřikrát do měsíce můžete vzít sebou kamaráda a máte slevy na jejich produkty z automatů nebo i na jejich webu.

Fitko je otevřené 24h denně a každý disponuje svým unikátním číslem, které vám zajistí jak přístup do fitka, ale i do sprch nebo si díky němu můžete koupit proteinový nápoj z automatu. Není tady v rámci ceny ani žádný kontrakt, prostě zaplatíte na měsíc a hurá na to.

Každopádně jak jsem si všiml, není tady zvykem si po sobě uklízet činky do stojanů a je to vidět. A to se netýká jenom the gym, ale celkově všech fitek. A i přesto, že na zdech jsou nápisy, které nebádají návštěvníky k tomu, aby odkládali závaží zpátky do stojanů.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..