Ženská kulturistika versus bikiny fitness a můj pohled na ně

Kulturistika byla vždy extrémní sport. A hlavně ta ženská. Pokud si někdy čtete diskuze spojené s touto tématikou, určitě jste četli spoustu negativních nebo dokonce i urážlivých komentářů. Já osobně to vůbec nechápu.
Iris Kyle
Ženská kulturistika – Iris Kyle

Důležité je si uvědomit o čem vlastně ženská kulturistika je. Není to ženské kráse, tak jak jí vidí většinová část naší populace. Je to o nějakých parametrech, které jsou nastaveny federacemi a také o nějakém směřování v tomto sportu.  Navíc to co se líbí většině lidí, je také dost ovlivněné médii, protože právě ty do nás perou to, co je zrovna ideál krásy.

Jak bychom se měli všichni oblékat, jak bychom měli být hubení nebo svalnatí a do jaké skupiny bychom se měli tak nějak zařadit. Tahle snaha o zaškatulkování je z mého pohledu jenom obyčejným zjednodušováním života. Život sám o sobě je přece pestrý, ale protože je těžké používat mozek a hlavně náročné, snažíme se ho přece zjednodušovat.

Takže ano ženská kulturistika a její představitelky jsou jiné. A nemohou bohužel vypadat jako to co je nám servírováno v televizi, protože pak by to nebyla ženská kulturistika. A já rozhodně nebudu odsuzovat někoho jenom protože má svůj sen, za kterým si chce jít. Pokud budete snít o tom, že budete majitelem restaurace, tak vás přece taky nikdo  neodsuzuje, kvůli tomu, že jím chcete být ne?

Ženská kulturistika
Jitka Harazímová – Fitness Hardcore
Jiná věc je, jestli mě ženské kulturistky přitahují. Rozhodně si nedokážu představit, že bych s nějakou byl v posteli. Ale kvůli tomu přece nebudu někam psát, že je to hnus apod. A pokud někdo ještě takovéto názory píše na fórum, které se zabývá kulturistikou a fitness, tak je to podle mě jenom obyčejný kretén.

Z vlastní zkušenosti můžu říct, že spousta chlapů ve fitkách nemají ani z půlky na to s nimi odcvičit trénink nebo tak dřít a dát do toho tolik co těch několik, se kterými jsem měl tu čest se poznat.

A co se týče bikiny fitness, tak z mého pohledu tahle kategorie existuje jenom proto, aby se tento sport, alespoň trochu přiblížil běžným lidem, kteří jsou ovlivněni tím co do nás média perou pod tlakem.
Ženská kulturistika
Bikiny fitness

A podle mě se rozhodně nedá srovnávat úsilí, které vynaloží kulturista s úsilím, které vynaloží nějaká bikonka k tomu, aby stála na bedně. Ok vymakat pevný zadek také není zadarmo, ale léta práce kulturisty jsou někde jinde.

Navíc jsou bikiny jedna jak druhá, chození, pózy, vystrčené zadky. Stačí jenom, aby se narodilo děvče obdařené krásou od boha, k tomu pár úprav, pár navštěv v posilovně a může se jít závodit.

A to ale netvrdím, že by se mi taková postava nelíbila na ženě. Jenom tvrdím, že všeho moc škodí. I snaha škatulkovat, která je u bikinek více než zřejmá.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..