Steroidy mezi mladými – co je to… frajeřina?

steroidy mezi mladými
Transformace adolescenta
Přemýšlel jsem nad tím o čem bude dnešní příspěvek. A nakonec se to vyřešilo skoro samo a pojmenoval jsem ho steroidy mezi mladými. Jeden člověk mě totiž kontaktoval s dotazem, jestli nevím o někom, kdo by chtěl koupit peptidy.

Pamatuju ještě na doby, kdy zakázané látky byl docela problém shánět a mezitím se to koukám docela zvrhlo. Nikoho neodsuzuji a je mi upřímně jedno, jestli kdokoliv sype a kolik. Ale přijde mi docela risk takhle veřejně něco takového nabízet. Nedávno jsem viděl profil nejmenovaného trenéra, který si do profilové fotografie na fb dal vyfocené ampulky, které momentálně asi používá nebo mu přišly já nevím.

Ano, asi všichni víme, že tenhle sport nikdy nebyl čistý a stačí se podívat na stránky s výsledky dopingových kontrol antidopingového výboru zde.

Ale nikdy nebyla situace taková, že by se 18ti letí kluci v posilovně u cvičení nahlas bavili o tom jak a kde sehnat „tesťák“. Myslím, že za to můžou lidé typu Filip Grznár, který se snaží svým netradičním vystupováním dělat promo trochu jinak což chápu pičo vole. Ale možná by to chtělo se zamyslet nad tím jaký to bude mít dopad na ty ještě po psychicky nezformované návštěvníky posiloven.

Nemyslím, že by bylo hrdinstvím předvádět se na celou posilovnu jak umím házet s 10ti kg jednoručkama nebo mluvit sprostě jako dlaždič. Taky umím mluvit sprostě, ale rozhodně to nepovažuju za něco co by ze mě dělalo většího frajera.

Frajera z vás udělá to, že vytlačíte striktně třeba 200kg na dřep. Řekl, bych že tedy rozhodně víc než tohle plácání a velkohubství.

Navíc by si domnělí jedinci taky mohli uvědomit, že nejsou v posilovně sami a že jejich chování a kravál co vyluzují omezuje ostatní návštěvníky fitness centra, kteří mají většinou sami co dělat, aby zvedli naloženou zátěž. Natož pak ještě poslouchat mlácení o zem s „brutálně“ těžkou 100kg činkou při mrtvém tahu. Ovšem pokud se tomu tak dá říkat. Možná se už dneska vyvinul nový způsob mrtvého tahu ala kadící pes a toto jsou jeho noví průkopníci.

injekční steroid
Steroidy mezi mladými

Ještě bych se vrátil k těm anabolickým látkám. Ok, od určité úrovně samozřejmě není možné bez nich něco v kulturistice dokázat, ale na tuhle se spousta lidí nikdy ani nedostane.

Ale když už se tedy někdo rozhodne, že se do toho pustí, tak ať aspoň využije potenciál a zjistí si všechny možné informace a efektivizuje výsledek používání steroidů. Nedávno se mě jeden cvičenec ptal na to „jestli prej bych mu nemohl něco jako sehnat“. A tak jsem se ho schválně zeptal jak má po kůře ošetřené PCT. Vůbec nevěděl o co jde.

Sakra lidi, když už do toho jdete, tak používejte mozek, jezte kvalitně, spěte a pořádně trénujte! A ne že se někdo nasype a pak se futruje knedlíkama.

Dostal jsem se trochu jinam a tak se vrátím o trochu zpátky. Není škoda si v 18ti letech něco shánět, když máte kluci ještě relativně vysokou hladinu vlastního testosteronu a můžete trénovat 5x týdně využívat naturálního potenciálu?

tabletky
Steroidy mezi mladými

Co se pak stane ve 24 letech po několika letech sypání? Receptory už budou na steroidy zvyklé a bude potřeba tam dát jiné látky a větší množství. A chlapec už to pak nikam nedotáhne.

Takže já jsem bych nejprve pořádně využil naturálního potenciálu a až pak možná do něčeho šel, pokud člověk chce závodit. Protože jinak se dobrých výsledků dá dosáhnout i normálně, ale není to prostě prdel. Chce to makat a mít trpělivost.

 

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..